Aktuality

Nově v nabídce

Nově v nabídce

Spurt Zlín je od roku 2012 oficiálním dovozcem olejů značky Millers Oils, která vyrábí od roku 1887 vysoce kvalitní oleje.

Také vysoce kvalitní oleje, maziva, aditiva pohonných hmot a další speciální přípravky pro širokou škálu aplikací v motorismu a průmyslu. Všechny produkty jsou vyvinuty, vyrobeny a baleny v závodě Millers Oils v Anglii a jedná se tak o originály firmy Millers Oils Ltd.
Millers Oils jako první uvedla na trh špičkové oleje s nanočásticemi.

Anglická společnost Millers Oils Ltd. působí na trhu již 126 let a v rámci zcela originální a nezávislé produkce nabízí širokou řadu olejů, maziv a aditiv pro automobily od veteránů až po závodní speciály.

Již od roku 2009 používá nanočástice – anorganické fullereny - k aditivaci svých high-endových olejů pro sportovní nasazení. Díky nim je výrazně zvýšena zátěžová kapacita oleje a je dosahováno ultra nízkého tření za menších teplot než s konvenčními oleji pro závodní nasazení nebo sportovní styl jízdy.

Nanočástice jsou extrémně odolné vůči stlačování a také výrazně odolávají střihovým silám v převodovce a v motoru. Díky výraznému zvýšení zátěžové kapacity oleje je tedy dosaženo snížení tření, zahřívání a vzniku opotřebení součástí. Dalším důležitým benefitem aplikace olejů Nanodrive je snížení ztrát výkonu v agregátu i v převodovém ústrojí.

Prvními produkty s nanočásticemi byly převodové oleje Motorsport CRX a to hned v několika provedeních podle toho, zda se jedná o aplikace v synchroníí, bezsynchronní či nebo sekvenční převodovce. Součástí nabídky jsou i oleje pro samosvorné diferenciály závodních automobilů nebo speciální produkt pro společnou skříň synchronní převodovka + samosvorný diferenciál. Kvalitu dokládá mimo jiné i doporučení předního českého výrobce sportovních převodovek, společnosti KAPS Transmissions.

Dalším krokem v rozšiřování řady Nanodrive byly motorové oleje pro sportovní jízdu a závodní nasazení, které jsou nabízeny jako CFS NT v pěti viskozitách od 0w20 přes 5w40 až po 10w60. Tyto oleje jsou sestaveny za použití unikátních triesterů - plně syntetických základových olejů třídy 5, které přispívají k vysoké střihové a tepelné odolnosti.

Týmy a jezdci používající Nanodrive ve svých motorech dosáhnou většího výkonu a kroutícího momentu agregátu díky snížení ztrát energie uvnitř motoru, jako důsledku snížení tření. Nižší tření uvnitř motoru dále přispívá k menšímu zahřívání oleje, což umožní posouvat veškeré limity při závodním nebo jiném vysoce výkonném nasazení. Nanodrive zvyšuje životnost motoru, díky sníženému tření a s tím souvisejícího opotřebení. To znamená, že repase motoru mohou být méně časté, nebo jen preventivní.

Největší vizitkou kvality používané technologie je skutečnost, že tyto oleje používá pilot WRC Martin Prokop ve speciálu Ford Fiesta RS WRC. Jedná se konkrétně o motorový olej CFS 10w50 NT, převodový olej CRX LS 75w140 NT, brzdovou kapalinu Racing Brake Fluid 300+ a další produkty.

Díky plnění kritérií API SM / CF a ACEA A3 / B4 jsou oleje Millers Oils Motorsport Nanodrive vhodné i pro civilní automobily (kromě těch vybavených filtry pevných částic – DPF) pro výměnné intervaly 15.000 km nebo 1 rok, podle toho, co nastane dříve.

Aditivace nanočásticemi tedy poskytuje zejména:
• Výrazné snížení třecích sil a opotřebení. Koeficient tření se snižuje s rostoucí teplotou oleje.
• Zvýšení výkonu a kroutícího výkonu, potvrzeno dyno testy.
• Vyšší spolehlivost motoru a převodovky, ochrana proti opotřebení součástí a snížení rizika mechanické závady.
• Nižší produkci tepla.
• Prodloužení servisních intervalů u sportovního použití.
• Celkové provozní náklady se sníží díky nižší spotřebě paliva a delší životnosti komponentů.

Vysoký obsah polyalfaolefinů a esterů (jako jediný výrobce na světě používá polyesterové základové oleje ve formě triesterů) snižuje množství použitých polymerů a zvyšuje tak odolnost oleje proti střihu a ztrátě viskozity. Stabilní viskozita zaručuje konstantní tlak oleje i při dlouhotrvajícím závodním zatížení, čímž je zaručeno efektivní mazání i ochrana proti opotřebení.

Triesterová technologie mimo jiné snižuje tření a udržuje kompresní tlaky na vysoké úrovni. Oleje jsou vhodné pro dlouhodobé nasazení při teplotě oleje 125°C, krátkodobě v RZtách i 150°C.

Mezi výhody používání základových olejů ve formě syntetických uhlovodíků (polyalfaolefinů) patří:
* nižší bod tuhnutí
* vysoká oxidační a tepelná stabilita při vysokých provozních teplotách (snížení tvorby úsad)
* možnost nasazení v širším teplotním rozsahu
* ochrana proti opotřebení materiálu díky efektivnějšímu mazacímu filmu
* menší odpařování oleje za vysokých teplot

Základové oleje třídy V:
Základové oleje ve formě organických esterů resp. polyesterů jsou rovněž výráběny syntézou a přispívají k
* vysoké střihové stabilitě v širokém rozsahu provozních teplot
* nízkému odpařování při vysokých teplotách
* tvorbě efektivního mazacího filmu - je zajištěna výborná smáčivost kovů
* Polyestery kromě zmíněných výhod poskytují vysokou účinnost i za extrémních pracovních teplot.

Související články